Futboll Klub Kukësi është një klub profesionist futbollistik shqiptar me vendndodhje në qytetin e Kukësit. Klubi i luan ndeshjet si vendas në stadiumin Zeqir Ymeri dhe aktualisht konkurojnë në Kategorinë Superiore, elita e futbollit shqiptar. Klubi ka luajtur në divizionet më të ulëta që nga viti 1930, para se në vitin 2012 të ngjiteshin për herë të parë në Superiore, duke përfunduar si nënkampion në tre sezonet e ardhshme.

Superliga

PosTeamPWDLGDPts
12514741749
22510105840
2241176840
4241059135
524978534
62510411-734
7246117429
8256811-1026
92551010-1025
10254714-1619