" /> Uncategorized – FUTBOLL KLUB KUKESI

Uncategorized

Me datë 18 Gusht 2019, ora 19:00 në stadiumin “Elbasan Arena” të qytetit të Elbasanit, do të zhvillohet ndeshja FK Partizani – FK Kukësi, takim i vlefshëm për Superkupën e Shqipërisë. Kampionët e vendit do të përballen me skuadrën fituese të Kupës së Shqipërisë, për trofeun e tretë më të rëndësishëm në futbollin shqiptar. 3…

Read More

Mesfushori i skuadrës së Futboll Klub Kukësit, Valdet Rama, nuk e ka mbyllur sezonin futbollistik, sikurse raportonin disa media në vend, por pritet të rikthehet në seanën stërvitore javën e ardhshme. Futbollisti u dëmtua gjatë ndeshjes ndaj skuadrës së Flamurtarit dhe pas disa ekzaminimeve  rezultuai që mesfushori ka pasur si  disa problemeve ndër vite në…

Read More

Në prag të ndeshjes së Javë së XXIX-të të Kategorisë Superiore, FK Kukësi-FC Flamurtari, trajneri Ernest Gjoka bashkë me dy ndihmesit e tij Rraman Hallaçi dhe Fatjon Tafaj kanë grumbulluar këta futbollistë për sfidën ndaj vlonjatëve: Stivi Frashëri, Edis Malikji, Ardijan Cuculi, Simo Rrumbullaku, Olsi Teqja, Eduard Rroca, William Cordeiro, Arbër Çyrbja, Faton Dzemailji, Besar…

Read More

  FK Kukësi njofton se, pas humbjes sot në Fushë Krujë me rezultatin 2 – 1 ndaj KS Kastriotit, shkarkohet Ramazan Ndreu . Trajneri nuk menaxhoi si duhet lojën dhe ishte shumë inaktiv në pankinë. Numri një i pankinës kuksiane ka patur mbështetje maksimale nga klubi dhe Presidenti, por humbja e sotme e ngarkon me…

Read More

Skuadra ka vijuar përgatitjet për ndeshjen e Javës së XXIII të Kategorisë Superiore, FK Kukësi- FK Kamza . Si gjithmonë, seanca stërvitore është zhvilluar në ambientet e kompleksit sportiv ‘Internacional”, ora 14:30 në Pezë Helmes. Trajneri Armando Cungu ka patur të gatshëm të gjithë grupin futbollistëve në këtë seancë, duke provuar disa skema tekniko-taktike me…

Read More

Klubi njofton arritjen e marrëveshjes me Valdet Ramën. Mesfushori ka firmosur kontratën me skuadrën tonë deri në përfundim të Kampionatit dhe pjesëmarrjen në Kupat e Europës, me opsion rinovimi edhe për një vit. Futbollisti i lindur në Mitrovicë vjen nga skuadra e YB Funde e Kinës dhe do ti bashkohet menjëherë ekipit tonë.   #MirëSeVjenValdetRama

Read More