" /> News – Page 5 – FUTBOLL KLUB KUKESI

News

Ditën e hënë, me datë 5 gusht 2019 ora 10:00, nisin punimet për ndërtimin e stadiumit të ri të qytetit të Kukësit. Kreu i bashkisë Kukës, Safet Gjici do të inagurojë fillimin e ndërtimit të impantit të ri sportiv, fusha e të cilit do të jetë me bar natyral, standarde europiane si dhe kapacitet deri…

Read More

FK Kukësi hedh poshtë akuzat për trukim të ndeshjes me KS Kastriotin, luajtur më 30 Maj 2019 në stadiumin e Kamzës, ku skuadra jonë fitoi me rezultatin 3-1 duke qenë ekip pritës për shkak të mungesës së fushës. Deklarojmë me përgjegjësi se nuk ka asnjë element që të vërtetojë këtë akuzë. Ekypi ynë e ka…

Read More

Pas përfundimit të ‘aventurës’ europiane për skuadrën tonë, ekipi ka nisur përgatitjet për sezonin e ardhshëm futbollistik 2019-2020. Nën drejtimin e trajnerit të ri të skuadrës sonë, Shpëtim Duro, fillimisht i’u është uruar mirëseardhja në ekip futbollistëve të rinj të afruar ditët e fundit dhe menjëherë kanë nisur përgatitjet për sezonin e ardhshëm. Futbollisti Faton…

Read More

Pasi foli trajneri i ri i Kukësit, Shpëtim Duro, fjalën e mori drejtori i nënkampionëve, Nderim Nexhipi. Ky i fundit falënderoi gazetarët e pranishëm në prezantimin e trajnerit kryeqytetas, si dhe iu përgjigj disa pyetjeve sa i takon të ardhmes se disa lojtarëve blu, si dhe merkaton në vazhdim: TRAJNERI I RI – “Faleminderit që…

Read More

Në konferencën për shtyp të paralajmëruar nëpërmjet sajtit zyrtarë të Klubit, është prezantuar nga Drejtori Sportiv  trajneri i ri i skuadrës nënkampione të Shqipërisë, Shpëtim Duro, i cili u shpreh: “Puna e trajnerit është përgjegjësi në çdo skuadër. Edhe marrja e drejtimit të Kukësit është përgjegjësi, edhe më e madhe, sepse Kukësi ka qenë protagonist…

Read More

Ashtu sikurse e kishim paralajmëruar në sajtin zyrtarë, sot, në ambientet e Klunit tonë është zhvilluar prezantimi i trajnerit të ri të nënkampionëve të Shqipërisë, Shpetim Duro. 59-vjeçari u prezantua përpara gazetarëve nga drejtori sportiv i verilindorëve, Nderim Nexhipi, i cili i uroi mirëseardhjen numrit një të pankinës kuksiane.

Read More

Nesër, ora 10:00 në ambientet e klubit, do të prezantohet trajneri i ri i skuadrës së Futboll Klub Kukësit. Ftojmë të gjithë përfaqësuesit e Mediave që janë të interesuar për të pasqyruar prezantimin e kreut të ri të pankinës sonë. Faleminderit!

Read More

Klubi njofton arritjen e marrëveshjes me ekipin kroat të Osijek për futbollistin Mirlind Daku. Shtatlarti vjen në formë huazimi te skuadra jonë, me të drejtë blerjen e kartonit të tij. 21-vjeçari, i cili mbron ngjyrat e “Dardanëve” U-21, ka luajtur me skuadrën e Hajvalia dhe Llapit në Kosovë. Gjithashtu, Daku është aktivizuar në shtatë ndeshje…

Read More

Marrëveshja mes klubit tonë dhe mbrojtësit të majtë ka përfunduar. Pas disa negociatave mes drejtuesve të FK Kukësit dhe futbollistit për të zgjatur bashkëpunimin, ka qenë dëshira e mëngjerashit për të provuar një eksperiencë të re jashtë Shqipërisë. 27-vjeçari, i cili i’u bashkua skuadrës sonë në merkaton e dimrit të sezonit futbollistik 2016 – 2017,…

Read More

Klubi njofton arritjen e marrëveshjes me Enis Gavazajn. Mesfushori anësor ka firmosur kontratë me skuadrën tone për dy sezone. Futbollisti i lindur në Zhur të Prizrenit, i cili më pare është aktivizuar me Skënderbeun dhe disa ekipe belge, vjen nga skuadra bjelloruse e Dinamo Minsk. #MirëSeErdheGavazaj

Read More