" /> Lajme – Page 4 – FUTBOLL KLUB KUKESI

Lajme

Pas 9 ditësh qëndrimi në Maqedoni të Veriut, skuadra ka mbyllur pjesën e dytë të përgatitjeve për sezonin e ri futbollistik dhe sot, rreth orës 15:30, ekipi ka mbërritur në kryeqytet. Gjatë përgatitjeve në vendin fqinj, përvëç dy seancave stërvitore në ditë, nënkampionët e vendit kanë zhvilluar dhe një ndeshje miqësore me skuadrën shqiptare të…

Read More

Me datë 18 Gusht 2019, ora 19:00 në stadiumin “Elbasan Arena” të qytetit të Elbasanit, do të zhvillohet ndeshja FK Partizani – FK Kukësi, takim i vlefshëm për Superkupën e Shqipërisë. Kampionët e vendit do të përballen me skuadrën fituese të Kupës së Shqipërisë, për trofeun e tretë më të rëndësishëm në futbollin shqiptar. 3…

Read More

Skuadra e FK Kukësit, gjatë zhvillimit të përgatitjeve për sezonin e ri në Mavrovë të Maqedonis së Veriut, ka zhvilluar testin e parë nën drejtimin e trajnerit kryeqytetasit, Shpeti Duro. Kuksianët kanë dominuar ndeshjen midis dy ekipeve shqiptare, duke shënuar nga dy gola për secilën pjesë. Konkretisht, gjatë pjesës së parë të lojës shënuan Vasil…

Read More

Futboll Klub Kukësi falenderon Ylli Shametin për kontributin e dhënë me fanellën tonë. Gjatë 6 viteve me skuadrën kuksiane, ku shumicën e kohës si kapiten, qendërmbrojtësi ka qenë një nga futbollistët më profesionist në historinë e Klubit, si brenda ashtu dhe jashtë fushës së blertë. 35-vjeçari me skuadrën tonë arriti të fitonte Titullin Kampion, 2…

Read More

Skuadra po vijon përgatitjet për sezonin e ri futbollistik në Mavrovë të Maqedonisë së Veriut. Nën urdhërat e trajnerit Shpëtim Duro , ekipi po mer ngarkesën e plotë duke zhvilluar dy seanca stërvitore në ditë. Dy futbollistët e ardhur gjatë ditëve të fundit, Dashamir Xhika dhe Armend Çajani, pas prezantimit të tyre me grupin, kanë…

Read More

Sot, në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit, është hedhur shorti i edicionit të ardhshëm të Kategorisë Superiore. Skuadra jonë u njoh me datat dhe kundërshtarët  për 36 javët e këtij sezoni, nëpërmjet të cilit u përcaktua që në fillim një nga ndeshjet më me shumë rivalitet, ajo përballë skuadrës së Partizanit. FK Kukësi do…

Read More

Klubi njofton arritjen e marrëveshjes me Armend Çajanin. Mesfushori ka firmosur kontratë me skuadrën tonë për dy sezone. Ish futbollisti i FC Shkupit, i cili së fundmi luajti me Genç Kalemler në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut, prej ditësh i është bashkuar skuadrës sonë dhe po zhvillon përgatitjet për sezonin e ardhshëm futbollistik…

Read More

Futboll Klub Kukësi njofton arritjen e marrëveshjes me portierin Dashamir Xhika. 30-vjeçari ka nënshkruar kontratë për një sezon futbollistik me klubin tonë. “Gardiani” vjen te skuadra jonë pas 5 sezonesh me Partizanin. #MirëseerdheXhika

Read More

FK Kukësi informon se marrëveshja mes portierit Stivi Frashëri dhe Klubit tonë ka përfunduar. Shtatlarti, i cili ka mbrojtur portën e nënkampionëve në 62 ndeshje në të gjitha kompeticionet, gjatë dy sezoneve më skuadrën tonë arriti të fitontë Kupën e Shqipërisë. Klubi dëshiron të falenderojë Stivi Frashërin për kontributin e dhënë dhe i uron njëkohësisht…

Read More

Në prag të sezonit futbollistik 2019-2020, skuadra nënkampione e Shqipërisë është nisur drejt Mavrovës të Maqedonisë së Veriut për të zhvilluar pjesën e dytë të fazës përgatitore. Menjëherë pas akomodimit të ekipit në një nga hotelet e zonës, skuadra, nën drejtimin e trajnerit Shpëtim Duro dhe përgatitësit atletik, Andi Kulla, ka nisur seancën e parë…

Read More