" /> Donald Rapo eshte zyrtarisht futbollist i Kukesit – FUTBOLL KLUB KUKESI

Donald Rapo eshte zyrtarisht futbollist i Kukesit

Zyrtare! Donald Rapo eshte zyrtarisht futbollist i Kukesi

✍🏻 Futboll Klub Kukesi njofton se mbrojtesi Donald Rapo eshte zyrtarisht futbollist i Kukesit. Klubi ka arritur marreveshje me mbrojtesin 30 vjecar, duke firmosur kontrate per 2 sezonet e ardhshme.

⚽️ Rapo vjen ne klubin e Kukesit nga skuadra e Drenices ne kampionatin e Kosoves, por eshte njohes i mire i kampionatit tone teksa ka qene pjese e skuadres se Burrelit, Luftetarit e Lacit.

🤝 Klubi i Kukesit i uron Rapos shume suksese me fanellen e Kukesit! Miresevjen Donald!

“Pas bisedes qe kisha me drejtuesit e klubit, vendosa te rikthehem ne Kategorine Superiore duke qene se Kukesi eshte nje skuader qe lufton gjithmone per trofe. Do te mundohem te jap me te miren time per fanellen e Kukesit dhe shpresoj qe te fitoj trofe e te rikthejme titullin kampion. Forca Kukesi!”, tha Rapo ne fjalen e tij te pare si futbollisti yne.

Skeda e Lojtarit:

Emri: Donald Rapo

Mosha: 30 vjeç

Kombësia: Shqiptar

Gjatësia: 1.83 m

Pozicioni: Mbrojtes i majte

Klubet e mëparshme: Burreli, Luftetari, Laci, Drenica

 

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.