" /> Edi Baša eshte zyrtarisht futbollist i Kukesit – FUTBOLL KLUB KUKESI

Edi Baša eshte zyrtarisht futbollist i Kukesit

✅WELCOME EDI BAŠA🤝

✍🏻 Futboll Klub Kukesi njofton se sulmuesi i djathte Edi Baša eshte zyrtarisht futbollist i skuadres sone! Futbollisti kroat ka firmosur me klubin nje kontrate nje vjecare me mundesi rinovimi edhe per nje sezon tjeter, duke u bere keshtu futbollisti me i ri ne skuader.

⚽️ Baša vjen te Kukesi nga kampionati i Maqedonise se Veriut ku sezonin e fundit ka qene pjese e skuadres se Borec ne Ligen e Pare maqedonase. Ne 11 ndeshje me Borec, sulmuesi i djathte ka shenuar 3 gola dhe ka asistuar ne 2 te tjere

💪🏻 Klubi i Kukësit i uron shumë suksese sulmuesit Baša me fanellen e ekipit tone. Dobrodošao Edi Baša💪🏻

Skeda e Lojtarit:
Emri: Edi Baša
Mosha: 27 vjeç
Kombësia: Kroat
Gjatësia: 1.74 m
Pozicioni: Sulmues i djathte, sulmues i dyte
Klubet e mëparshme: Istra, Zeljeznicar, Siroki Brijeg, Koper, Astera Vlachioti, Borec

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.