" /> Zyrtare / Sadik Vitija firmos me Kukësin – FUTBOLL KLUB KUKESI

Zyrtare / Sadik Vitija firmos me Kukësin

 Sadik Vitija është zyrtarisht futbollist i Kukësit! Mbrojtësi shqiptar, ka firmosur ditën e fundit të merkatos kontratën me klubin tonë për 2 sezonet e ardhshme, duke u bërë futbollisti më i ri i Kukësit.

⚽️ Mbrojtësi 22-vjeçar vjen nga kampionati zviceran i futbollit dhe është prezantuar sot në zyrat e klubit, teksa do të bashkohet me ekipin në stërvitje sot. Vitija ka luajtur me ekipet zinxhir të moshave të Zvicrës U15, U16, U17, U18, U19, U20.

✅ Në kampionatin zviceran, Vitija ka luajtur me Zurich, Vaduz e Schaffhausen.

➡️ Klubi i Kukësit i uron shumë suksese mbrojtësit Vitija ! Mirë se vjen Sadik!Skeda e Lojtarit:

Emri: Sadik Vitija
Mosha: 22 vjeç
Nënshtetësia: Zviceran, Kosovar
Pozicioni: Mbrojtës
Klubet e mëparshme: Zurich, Vaduz, Schaffhausen

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.