" /> Zyrtare / Ersil Ymeri firmos me Kukësin – FUTBOLL KLUB KUKESI

Zyrtare / Ersil Ymeri firmos me Kukësin

Ersil Ymeri është zyrtarisht futbollist i Kukësit! Mesfushori shqiptar, ka firmosur sot kontratën me klubin tonë për 2 sezonet e ardhshme, duke u bërë futbollisti më i ri i Kukësit.

⚽️ Mesfushori  26-vjeçar e njeh mirë kampionatin shqiptar duke qenë se ka luajtur më parë me ekipet e Kamzës, Kastriotit e Laçit. Së fundmi, ai ishte pjesë e Llapit në kampionatin e Kosovës, duke qenë protagonist me ekipin e tij.

Ymeri u prezantua sot në zyrat e klubit dhe do të bashkohet me skuadrën ditën e nesërme.

➡️  Klubi i Kukësit i uron shumë suksese mesfushorit Ymeri ! Mirë se vjen Ersil!

Skeda e Lojtarit:

Emri: Ersil Ymeri

Mosha: 26 vjeç

Kombësia: Shqiptar

Pozicioni: Mesfushor

Klubet e mëparshme:  Veleçiku, Kamza, Kastrioti, Laçi, Llapi

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.