" /> ZYRTARE / ENTONJO ELEZAJ FIRMOS ME KUKESIN – FUTBOLL KLUB KUKESI

ZYRTARE / ENTONJO ELEZAJ FIRMOS ME KUKESIN

Entonjo Elezaj është zyrtarisht futbollist i Kukësit! Portieri 24-vjeçar ka firmosur sot me skuadrën tonë kontratën për sezonin e ardhshëm. Gardiani ka luajtur për shumë vite në kampionatin italian, por edhe në Maltë. Në të shkuarën, ai ka luajtur me ekipin e Juventus U23, teksa është edhe prodhim i kësaj akademie.

Elezaj ka firmosur sot kontratën 1 vjeçare me mundësi rinovimi edhe për një sezon, duke u bërë kështu futbollisti më i ri i skuadrës sonë. Elezaj do të bashkohet sot me skuadrën dhe do të zhvillojë stërvitjen e parë.
Klubi i Kukësit i uron shumë suksese portierit Elezaj! Mirë se vjen Entonjo

Skeda e Lojtarit:

Emri: Entonjo Elezaj
Mosha: 24 vjeç
Kombësia: Shqiptar
Gjatësia: 1.95 m
Pozicioni: Portier
Klubet e mëparshme: Juventus U23, Lanciano, Pro Vercelli, Sliema Wander, Perugia, Racing Fondi, Catanzaro

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.