" /> ZYRTARE / BESIR DEMIRI FIRMOS ME KUKËSIN – FUTBOLL KLUB KUKESI

ZYRTARE / BESIR DEMIRI FIRMOS ME KUKËSIN

Besir Demiri është zyrtarisht futbollist i Kukësit! Mbrojtësi 26-vjeçar ka firmosur sot kontratën 2-vjeçare me skuadrën tonë. Ish- futbollisti i Kombëtares sonë luajtur për shumë vite në kampionatin maqedonas, por edhe në Ukrainë dhe në Sllovaki. Ai ka qenë gjithashtu pjesë e ekipeve kombëtare të Shqipërisë dhe Maqedonisë.

Demiri do të bashkohet sot me skuadrën dhe do të zhvillojë stërvitjen e parë me ekipin, teksa është i gatshëm për ndeshjen ndaj Wolfsburgut! Veç pozicionit si mbrojtës i majtë, Demiri luan edhe në mesfushë!

Klubi i Kukësit i uron shumë suksese mbrojtësit Demiri! Mirë se vjen Besir 💪🏻

Skeda e Lojtarit:

Emri: Besir Demiri

Mosha: 26 vjeç

Kombësia: Shqiptar

Gjatësia: 1.78 m

Pozicioni: Mbrojtës, Mesfushor

Klubet e mëparshme: Shkupi, Shkëndija, Vardar, Mariupol, Zilina

 

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.