" /> Zyrtare / Redon Dragoshi firmos me Kukësin – FUTBOLL KLUB KUKESI

Zyrtare / Redon Dragoshi firmos me Kukësin

✍🏻 ZYRTARE!

⚽️ Redon Dragoshi është zyrtarisht futbollist i Kukësit! Mbrojtësi 20-vjeçar ka firmosur me skuadrën tonë kontratën dy vjeçare. Dragoshi e ka nisur karrierën e tij me të rinjtë e Tiranës, teksa së fundmi është aktivizuar me Luftëtarin në Kategorinë Superiore duke zhvilluar 23 ndeshje.

Dragoshi kryer vizitat mjekësore dhe më pas ka firmosur kontratën, duke u bërë kështu futbollisti më i ri i skuadrës sonë. Në këtë mënyrë, ekipit tonë i shtohet një tjetër futbollist kuksian.

🔜 20-vjeçari nga Kukësi do të bashkohet me ekipin ditën e enjte kur edhe do të zhvillohet stërvitja e parë për sezonin e ri futbollistik që nis në 27 gusht me ndeshjen e Ligës së Europës. Klubi i Kukësit i uron shumë suksese mbrojtësit Dragoshi! Mirësevjen Redon 💪🏻

Skeda e Lojtarit:

Emri: Redon Dragoshi

Mosha: 20 vjeç

Kombësia: Shqiptar

Gjatësia: 1.87 m

Pozicioni: Mbrojtës

Klubet e mëparshme: Tirana U17-U19, Erzeni, Luftëtari

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.