" /> Zyrtare / Patrick Friday Eze firmos me Kukësin – FUTBOLL KLUB KUKESI

Zyrtare / Patrick Friday Eze firmos me Kukësin

⚽️ Patrick Friday Eze është zyrtarisht futbollist i Kukësit! Sulmuesi 27-vjeçar ka firmosur sot me skuadrën tonë kontratën dy vjeçare. Eze ka luajtur për shumë vite në Europë, duke provuar kampionatin turk, polak e atë serb.

Eze ka kryer vizitat mjekësore dhe më pas ka firmosur kontratën, duke u bërë kështu sulmuesi më i ri i skuadrës sonë. Klubi i Kukësit i uron shumë suksese sulmuesit Eze. Welcome Patrick!

Eze e ka nisur karrierën e tij me ekipin e Africa Sport, ndërkohë që në Europë ka luajtur me ekipe si Konyaspor, Denizlispor, Rakow, Napredak e Mladost.

Skeda e Lojtarit:

Emri: Patrick Friday Eze

Mosha: 27 vjeç

Kombësia: Nigerian

Gjatësia: 1.87 m

Pozicioni: Sulmues

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.