" /> Zyrtare / Kenan Horić firmos me Kukësin – FUTBOLL KLUB KUKESI

Zyrtare / Kenan Horić firmos me Kukësin

⚽️ Kenan Horić është zyrtarisht futbollist i Kukësit! Mbrojtësi 30-vjeçar ka firmosur sot me skuadrën tonë kontratën për sezonin e ardhshëm. Mbrojtësi boshnjak ka luajtur për shumë vite në Europë, ku së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Celik Zenicas në kampionatin boshnjak. Në të shkuarën, ai ka luajtur edhe në Slloveni me Domzalen e në Turqi me Antaliasporin.

✅ Horić ka firmosur sot kontratën, duke u bërë kështu futbollisti më i ri i skuadrës sonë. Pa humbur kohë, Horić do të niset drejt Tropojës dhe do të bashkohet me pjesën tjetër të skuadrës.

➡️ Klubi i Kukësit i uron shumë suksese mbrojtësit Horiç! Mirë se vjen Kenan 💪🏻 Dobrodosao Kenan
Skeda e Lojtarit:

Emri: Kenan Horić
Mosha: 30 vjeç
Kombësia: Boshnjak
Gjatësia: 1.90 m
Pozicioni: Mbrojtës
Klubet e mëparshme: Celik Zenica, Mladost Kakanj, Antalyaspor, Pafos, Domzale

 

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.