" /> ZYRTARE / Bruno Telushi firmos zyrtarisht me Kukësin – FUTBOLL KLUB KUKESI

ZYRTARE / Bruno Telushi firmos zyrtarisht me Kukësin

⚽️ Bruno Telushi është zyrtarisht futbollist i Kukësit! Mesfushori 29-vjeçar ka firmosur sot me skuadrën tonë kontratën dy vjeçare. Telushi ka luajtur për shumë vite në Kategorinë Superiore por edhe jashtë, ku së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Partizanit ku edhe ka fituar një herë titullin kampion.

Telushi ka kryer vizitat mjekësore dhe më pas ka firmosur kontratën, duke u bërë kështu futbollisti më i ri i skuadrës sonë.

➡️ Mesfushori vlonjat ka udhëtuar sot drejt Tropojës ku do të bashkohet me ekipin për të nisur përgatitjet për ndeshjen ndaj Slavia Sofias.  Klubi i Kukësit i uron shumë suksese mesfushorit Telushi! Mirë se vjen Bruno 💪🏻

Skeda e Lojtarit:

Emri: Bruno Telushi

Mosha: 29 vjeç

Kombësia: Shqiptar

Gjatësia: 1.81 m

Pozicioni: Mesfushor

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.