" /> KF Shkumbini 1-3 FK Kukësi – FUTBOLL KLUB KUKESI

KF Shkumbini 1-3 FK Kukësi

Skuadra fituese e edicionit të kaluar të Kupës së Shqipërisë, FK Kukësi, ka zhvilluar ndeshjen e parë të Turit të Parë të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm ne vend.

Ekipi që militon në Kategorinë e Parë, KF Shkumbini, ishte skuadra kundërshtare e kuksianëve.

Ishin mbrojtësi Maliqi dhe mesfushori Camara që shënuan në pjesën e parë, ndërsa në të dytën Mirlind Daku vulosi fitoren nga pika e bardhë e penalltisë.

Gjithashtu, edhe goli i skuadrës së Peqinit u shënua nga penalltia.

Kuksianët dominuan lojën, duke e bërë më të lehtë ndeshjen e kthimit ndaj peqinasve.

 

 

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.