" /> KF Bylis 2-1 FK Kukësi – FUTBOLL KLUB KUKESI

KF Bylis 2-1 FK Kukësi

Ndeshja e Javës së Katërt, mes skuadrës ballshiote dhe asaj kuksiane në stadiumin “Adush Muçaj”, ka përfunduar në favor të skuadrës vendase.

Ishin kuksianët ata që zhbllokuan rezultatin në pjesën e parë të ndeshjes me anë të një goditje dënimi, pas një super gjuajtje nga ish-futbollisti i Bylisit, Vesel Limaj, i cili tashmë mbron ngjyrën blu me verilindorët.

Skuadra ballshiote reagoi menjëherë duke barazuar rezultatin që në pjesën e parë.

Të dyja skuadrat shkojnë në dhomat e zhveshjes me rezultatin 1-1.

Pjesa e dytë ishte shumë e luftuar për të dyja skuadrat, por ishin ballshiotët ata që arritën të shënonin në fund të lojës.

Kuksianët regjistruan humbjen e parë në katër Javët e para të Kategorisë Superiore.

 

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.