" /> FK Kukësi 1-1 KF Laçi – FUTBOLL KLUB KUKESI

FK Kukësi 1-1 KF Laçi

Ka përfunduar ne barazim ndeshja e Javës së Tretë për Kategorinë Superiore, mes skuadrës së Kukësit dhe asaj të Laçit.

Në minutën e 18′ të pjesës së parë, arbitri kryesor mohoi një penallti të pastër në favor të kuksianëve, pasi lojtari kurbins i ndërhyri nga mbrapa mesfushorit Rroca me të dyja këmbët brënda zonës së rreptësisë.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rrjeta të paprekura, ndërsa në të dytën, me anë të një kundërsulmi kurbinasit kalojnë në avantazh me anë të sulmuesit Nwabeze.

Pak minuta nga përfundimi i lojës, Emiljano Musta shënoi golin e barazimit ndaj Laçit dhe të parin personal në Kategorinë Superiore, pas një gjuajtje nga jashtë zonës së rreptësisë.

Ndeshja përfundoi në barazim, aty ku kuksianët nuk arritën të fitonin ndeshjen e tretë radhazi ndërsa kurbinasit morën pikën e parë në kampionat.

 

 

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.