" /> Prag sezoni/ Skuadra nis fazën përgatitore në Mavrovë të Maqedonis së Veriut! – FUTBOLL KLUB KUKESI

Prag sezoni/ Skuadra nis fazën përgatitore në Mavrovë të Maqedonis së Veriut!

Në prag të sezonit futbollistik 2019-2020, skuadra nënkampione e Shqipërisë është nisur drejt Mavrovës të Maqedonisë së Veriut për të zhvilluar pjesën e dytë të fazës përgatitore.

Menjëherë pas akomodimit të ekipit në një nga hotelet e zonës, skuadra, nën drejtimin e trajnerit Shpëtim Duro dhe përgatitësit atletik, Andi Kulla, ka nisur seancën e parë stërvitore.

Verilindorët do të qëndrojnë në shtetin fqinj 10 ditë dhe parashikohen të zhvillohen 3 ndeshje miqësore.

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.