" /> KF Tirana 0-2 FK Kukësi – FUTBOLL KLUB KUKESI

KF Tirana 0-2 FK Kukësi

Ka përfunduar ndeshja e Javës së XXX-të për Kategorinë Superior , KF Tirana-FK Kukësi  me rezultatin 0-2.

Skuadra veri-lindore kaloi në avantazh që në minutën e 34′, me anë të sulmuesit  Vasil Shkurtaj. Në fund të pjesës së dytë, ishte përsëri shtatlarti i skuadrës kuksiane ai që shënoi golin e dytë të takimit me anë të një kundërsulmi.

Formacioni: Frashëri, Cordeiro, Teqja, Cuculi (kapiten),Rrumbullaku, Rroca, Limaj, Ethemi, Çyrbja, Reginaldo dhe Shkurtaj.

U aktivizuan: Musolli, Joti dhe Dzemaili.

Autori i golave: Shkurtaj 34′ dhe 94′.

Trajner: Ernest Gjoka.

  

 

 

 

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.