" /> Kategoria Superiore/ Nisin përgatitjet anti-Tirana! – FUTBOLL KLUB KUKESI

Kategoria Superiore/ Nisin përgatitjet anti-Tirana!

Skuadra e Futboll Klub Kukësit ka nisur përgatitjet për ndeshjen e Javës së  XXX-të të Kategorisë Superiore, KF Tirana – FK Kukësi.

Seanca stërvitore u zhvillua si gjithmonë në orën 16:00,  brënda kompleksit sportiv “Internacional” në Pezë Helmes.

Trajneri Ernest Gjoka, bashkë me dy ndihmësit e tij Rraman Hallaçi dhe Fatjon Tafaj, i dhanë futbollistëve ngarkesën e duhur fizike si dhe provuan disa skema tekniko-taktike me skaudrën.

Ndeshja me skuadrën kryeqytetase do të zhvillohet ditën e shtunë, me datë 20 Prill në orën 19:00, në stadiumin “Selman Stermasi”.

 

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.