" /> FK Kukësi 2-1 KF Skënderbeu – FUTBOLL KLUB KUKESI

FK Kukësi 2-1 KF Skënderbeu

Ka përfunduar ndeshja e parë e gjysëm-finales së Kupës së Shqipërisë  FK Kukësi – KF Skënderbeu  me rezultatin 2-1.

Skuadra kuksiane kaloi në avantazh që në minutën e 20′, me anë të sulmuesit  Reginaldo Artur Fait.

Në  pjesën e dytë,  konkretisht në minutën e 55′, ishte  shtatlarti Vasil shkurtaj ai që shënoi golin e dytë të takimit me anë të një kundërsulmi.

Pvarësisht dominimit në lojë nga ana e skuadrës kuksiane, ishte sulmuesi Dejvi Bregu autori i golit të vetëm për skuadrën korçare.

Ps dy javësh në stadiumin “Skënderbeu” në Korçë do të luhet ndeshja e kthimit, aty ku do të vendoset se cila nga këto dy skuadra do të arrijë në finalen e Kupës së Shqipërisë.

Formacioni: Frashëri,  Ethemi , Teqja, Cuculi, Rrumbullaku, Rroca, Limaj,Musolli, Çyrbja, Reginaldo dhe Shkurtaj.

U aktivizuan:  Joti dhe Dzemaili.

Trajner: Ernest Gjoka.

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.