" /> 1/4 e Kupës së Shqipërisë | FK Kukësi – KF Teuta luhet në “Elbasan Arena” – FUTBOLL KLUB KUKESI

1/4 e Kupës së Shqipërisë | FK Kukësi – KF Teuta luhet në “Elbasan Arena”

Në mesjavë do të zhvillohet ndeshja e dytë përballë skuadrës së Teutës, sfidë e cila do të përcaktojë se cila nga këto të dyja skuadrat do të kalojë në gjysëm-finale të Kupës së Shqipërisë.

Ndeshja e parë e këtij turi, e cila u zhvillua në stadiumin “Niko Dovana” të qytetit bregdetar, u mbyll në barazim pavarësisht se të dyja skuadrat arritën të shënonin nga dy gola.

Drejtuesit e Futboll Klub Kukësit, të cilët marin përsipër organizimin e kësaj ndeshje, kanë vendosur që këtë përballje ta zhvendosin në “Elbasan Arena”, ndërkohë që hyrja në këtë stadium për tifozët dhe sportdashësit do të jetë pa pagesë.

 

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.