" /> Hallaçi: Nuk na interesojnë statistikat, në Vlorë vetëm për tre pikë! – FUTBOLL KLUB KUKESI

Hallaçi: Nuk na interesojnë statistikat, në Vlorë vetëm për tre pikë!

Në prag të ndeshjes ndaj skuadrës së Flamurtarit, zëvendës trajneri Rraman Hallaçi përpara gazetarëve foli për gjendjen e skuadrës, përballjën  ndaj vlonjatëve, merkaton e janarit si dhe për sulmuesin Reginaldo.

Ndër të tjera ai u shpreh:

“Sa i takon përballjes ndaj Flamurtarit, ndeshjen e fundit ndaj Teutës skuadra vlonjate tregoi shumë seriozitet në lojë. Ne e vlerësojmë shumë këtë ekip por do të bëjmë gjithçka për ta fituar këtë përballje, ashtu sikur bëjmë për të gjitha ndeshjet.

Nuk na interesojnë statistikat e përballjeve me Flamurtarin, pavarësisht se shifrat janë në favor të skuadrës sonë. Investimi në ekipin tonë është shumë i madh dhe kjo gjë na imponon të mendojmë fitoren e çdo ndeshje.

Në limitet e merkatos kemi bërë disa afrime mjaft cilësore në skuadër. Mendoj se konkurenca do të rritet, sidomos pas ardhjes të një futbollisti si Valdet Rama. Për të fituar titullin Kampion, objektiv i cili synohet çdo sezon futbollistik tek ekipi ynë, nevojiten një numër i konsiderueshëm futbollistësh cilësorë.

 

Nuk ka çështje “Reginaldo”. Sulmuesi pësoi një dëmtim të lehtë gjatë seancës stërvitore përpara sfidës me Laçin. Për këtë arsye, pas ekzaminimeve të stafit mjekësor, nuk u grumbullua në sfidën ndaj kurbinasve.  Pas disa ndërhyrjeve mjekësore mozambikasi u rikuperua dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen përballë Flamurtarit.”

 

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.