" /> Skuadra zhvilloi stërvitjen e parë në Shqipëri për vitin 2019 – FUTBOLL KLUB KUKESI

Skuadra zhvilloi stërvitjen e parë në Shqipëri për vitin 2019

Skuadra e Kukësit ka realizuar stërvitjen e parë, pas përfundimit të fazës përgatitore në Antalia të Turqisë.

Nën urdhërat e trajnerit Armando Cungu është vënë dhe futbollisti Faton Xhemaili.

21-vjeçari iu bashkua skuadrës nënkampione pak ditë më parë.

Numri një i bankinës kuksiane ka zhvilluar ushtrime tekniko-taktike me skuadrën.

Me datë 23 Janar, FK Kukësi do të luajë ndaj KF Apolonisë për Kupën e Shqipërisë, ndersa me date 26 Janar do të përballet me ekipin e KF Laçit për Javën e XIX-të të Kategorisë Superiore.

Ndaje me fansat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.