2016-17 KUKESI SHPALLET KAMPION I SUPERLIGES SHQIPETARE Albanian Superlig

slide-image

Armando Cungu Trajner i ekipit FK Kukësi .

slide-image

Safet Gjici Presidenti FK Kukësit Titujt e Kukesit Gjate ketyre viteve -Albanian Superliga 2016-17 -Albanian Cup 2015–16 -Albanian Supercup 2016

slide-image
Ndeshja e Fundit
KS Teuta
2 - 1
F.K. Kukësi
February 15, 2019 Durres Superliga

News Media

Ka nisur studimi i fizibilitetit në sipërfaqen ku do të ndërtohet stadiumi i ri i qytetit të Kukësit. Një grup ekspertësh kanë nisur matjet sizmike për të përcaktuar sjelljen e terrenit poshtë në rast tërmetesh. Pas kësaj, ekspertët do të përcaktojnë parametrat gjeoteknike të duhura për ndërtimin e stadiumit të ri që përfshin tribunën dhe…

Read More

Skuadra ka nisur përgatitjet për ndeshjen e Javës së XX-të të Kategorisë Superiore, FC Flamurtari-FK Kukësi. Seanca e sotme stërvitore është zhvilluar në ambientet e kompleksit sportiv “Internacional”, në Pezë Helmes. Trajneri Armando Cungu i ka dhënë skuadrës ngarkesën e plotë  ndërsa gjatë stërvitjes numri një i bankinës ka provuar edhe disa skema tekniko-taktike me…

Read More

Zyrtare! Futboll Klub Kukësi njofton mbylljen e bashkëpunimit me Chafik Tigroudja. Mesfushori 27-vjeçar dhe drejtuesit e Klubit kanë vendosur të ndërpresin me mirëkuptim marrëveshjen mes tyre, duke i dhënë mundësi futbollistit të jetë lojtar i lirë . Mëngjerashi, i cili u bashkua me skuadrën tonë gjatë merkatos së verës, regjistroi 11 aktivizime në Kategorinë Superiore…

Read More

Kategoria Superiore/ Java e XIX-të. FK Kukësi 0-0 KF Laçi. ‘Stadiumi Kamëz’. Formacioni: Frashëri, Shameti (kapiten), Cuculi, Krasniqi, Rumbullaku, Cordeiro, Rroca, Dzaria, Çyrbja, Et’hemi dhe Shkurtaj. U aktivizuan: Limaj dhe Kalaja. Trajner: Armando Cungu .

Read More

Në prag të ndeshjes ndaj skuadrës së Laçit, trajneri Armando Cungu përpara gazetarëve foli për gjendjen e skuadrës, përballjën e nesërme ndaj Laçit, merkaton e janarit si dhe zhvillimin e ndeshjeve në stadiumin e Kamzës. Ndër të tjera ai u shpreh: “Ndeshja ndaj Laçit do të ketë seriozitetin dhe impenjimin maksimal, pasi dihen objektivat e…

Read More

Ndeshja e Javës së XIX-të për Kategorinë Superiore, Kukësi-Laçi, do të zhvillohet në stadiumin e Kamzës ditën e shtunë, ora 14:00. Numri një i Futboll Klub Kukësit, Safet Gjici, ka vendosur që për këtë ndeshje, hyrja për tifozët dhe sportdashësit në tribunën përballë asaj kryesore,  të jetë pa pagesë. Në tribunën kryesore bileta kushton 1000…

Read More
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram