News

Ndeshja e Javës së XIX-të për Kategorinë Superiore, Kukësi-Laçi, do të zhvillohet në stadiumin e Kamzës ditën e shtunë, ora 14:00. Numri një i Futboll Klub Kukësit, Safet Gjici, ka vendosur që për këtë ndeshje, hyrja për tifozët dhe sportdashësit në tribunën përballë asaj kryesore,  të jetë pa pagesë. Në tribunën kryesore bileta kushton 1000…

Read More

Kupa e Shqipërisë| Turi i dytë KF Apolonia 2-1 FK Kukësi Shënues: Gjata (42’), Hysenshehaj (54’) dhe Et’hemi (59’) Formacioni: Frasheri, Cuculi (kapiten), Krasniqi, Qaqi, Malikji, Rumbullaku, Rroca, Limaj, Çyrbja, Cordeiro, Reginaldo. U aktivizuan: Et’hemi, Kalaja, Shkurtaj. Trajner: Armando Cungu.

Read More

Skuadra i ka dhënë fund përgatitjeve për takimin e parë ndaj Apolonisë së Fierit, sfidë e vlefshme për turin e dytë të Kupës së Shqipërisë. Seanca e sotme stërvitore është zhvilluar në ambientet e kompleksit sportiv ‘Internacional’, ora 14:30. Në prag të kësaj ndeshje, trajneri Armando Cungu ka testuar gjendjen e grupit duke i dhënë…

Read More

Skuadra e Kukësit ka realizuar stërvitjen e parë, pas përfundimit të fazës përgatitore në Antalia të Turqisë. Nën urdhërat e trajnerit Armando Cungu është vënë dhe futbollisti Faton Xhemaili. 21-vjeçari iu bashkua skuadrës nënkampione pak ditë më parë. Numri një i bankinës kuksiane ka zhvilluar ushtrime tekniko-taktike me skuadrën. Me datë 23 Janar, FK Kukësi…

Read More

Numri një i Futboll Klub Kukësit, Safet Gjici, ka realizuar mbledhjen e parë me stafin teknik, pas përfundimit të festave të fundvitit dhe minifazës përgatitore në Antalia të Turqisë. Pasi u njoh me gjendjen e lojtarëve, nga raportimi i trajnerit Cungu dhe drejtori Nderim Nexhipi, Presidenti ka kërkuar angazhim maksimal për drejtuesit dhe futbollistët, duke…

Read More

Në konferencën për shtyp trainer Peter Pacult ju përgjigj interesimit të madhë të mediave . Jemi pregatitur shumë mirë keto tre javët e kaluara, kemi bërë ndeshje të mira gjatë fazës pregatitore.Tani po fillon kampionati dhe këto ndeshje janë krejtësisht të ndryshme por mendimi im është që ekipi është mirëpregatitur për fillimin e kampionatin. Do…

Read More
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram