Lajme

Në konferencën e sotme për shtyp përpara ndeshjes ndaj Flamurtarit, përveç zëvendës trajnerit Rraman Hallaçi, përpara gazetarëve foli dhe Simo Rumbullaku. Mbrojtësi i majtë foli për sfidën ndaj vlonjatëve, ndryshimit të skemës në 3-4-3 si dhe për gjendjen e tij fizike. Ndër të tjera ai u shpreh: “Për shkak të një dëmtimi kam qenë jashtë…

Read More

Në prag të ndeshjes ndaj skuadrës së Flamurtarit, zëvendës trajneri Rraman Hallaçi përpara gazetarëve foli për gjendjen e skuadrës, përballjën  ndaj vlonjatëve, merkaton e janarit si dhe për sulmuesin Reginaldo. Ndër të tjera ai u shpreh: “Sa i takon përballjes ndaj Flamurtarit, ndeshjen e fundit ndaj Teutës skuadra vlonjate tregoi shumë seriozitet në lojë. Ne…

Read More

Klubi njofton arritjen e marrëveshjes me ekipin e Spal për portierin Maurice Gomis. Shtatlarti vjen në formë huazimi tek skuadra jonë nga ekipi i cili militon në Seria A. Marrëveshja mes tre palëve është arritur mbrëmë, në limitin e transferimeve. 21-vjeçari është afrimi i fundit në skuadrën tonë ,pas zyrtarizimeve të Rroca, Shkurtaj, Xhemaili,Teqja dhe…

Read More

Klubi zyrtarizon transferimin e mesfushorit Arlind Kalaja tek skuadra e Kastriotit. 23-vjeçari i cili u bashkua me ekipin tonë gjatë merkatos së verës, do të kalojë me formulën e huazimit tek skuadra krutane. Marrëveshja është arritur sot me pëlqimin e mesfushorit dhe Kalaja do të do të jetë lojtar i Kastriotit deri në fund të…

Read More

Klubi njofton ndërprerjen e bashkëpunimit me mesfushorin Oumar Toure dhe qendërmbrojtësin Harallamb Qaqi. Ndërprerja e kontatave mes klubit dhe dy futbollistëve është arritur me mirëkuptim mes palëve. Futboll Klub Kukësi falenderon futbollistët për kontributin e dhënë me fanellën tonë dhe iu uron njëkohësisht suksese në karrierë!     #FaleminderitHarallambQaqi #FaleminderitOumarToure

Read More

Klubi njofton arritjen e marrëveshjes me Olsi Teqja. Mbrojtësi ka firmosur kontratë me klubin tonë për një periudhë 18-mujore. 30-vjeçari vjen nga skuadra e Kamzës dhe do ti bashkohet menjëherë ekipit tonë. #MirëSeVjenOlsiTeqja

Read More

Ka nisur studimi i fizibilitetit në sipërfaqen ku do të ndërtohet stadiumi i ri i qytetit të Kukësit. Një grup ekspertësh kanë nisur matjet sizmike për të përcaktuar sjelljen e terrenit poshtë në rast tërmetesh. Pas kësaj, ekspertët do të përcaktojnë parametrat gjeoteknike të duhura për ndërtimin e stadiumit të ri që përfshin tribunën dhe…

Read More

Skuadra ka nisur përgatitjet për ndeshjen e Javës së XX-të të Kategorisë Superiore, FC Flamurtari-FK Kukësi. Seanca e sotme stërvitore është zhvilluar në ambientet e kompleksit sportiv “Internacional”, në Pezë Helmes. Trajneri Armando Cungu i ka dhënë skuadrës ngarkesën e plotë  ndërsa gjatë stërvitjes numri një i bankinës ka provuar edhe disa skema tekniko-taktike me…

Read More

Zyrtare! Futboll Klub Kukësi njofton mbylljen e bashkëpunimit me Chafik Tigroudja. Mesfushori 27-vjeçar dhe drejtuesit e Klubit kanë vendosur të ndërpresin me mirëkuptim marrëveshjen mes tyre, duke i dhënë mundësi futbollistit të jetë lojtar i lirë . Mëngjerashi, i cili u bashkua me skuadrën tonë gjatë merkatos së verës, regjistroi 11 aktivizime në Kategorinë Superiore…

Read More

Kategoria Superiore/ Java e XIX-të. FK Kukësi 0-0 KF Laçi. ‘Stadiumi Kamëz’. Formacioni: Frashëri, Shameti (kapiten), Cuculi, Krasniqi, Rumbullaku, Cordeiro, Rroca, Dzaria, Çyrbja, Et’hemi dhe Shkurtaj. U aktivizuan: Limaj dhe Kalaja. Trajner: Armando Cungu .

Read More
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram